NASI PARTNERZY


State Street Bank
State Street to wiodący dostawca usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych, działający na całym świecie. W Polsce jesteśmy od 2007 roku i cały czas rozwijamy się oraz powiększamy nasz zespół. Nasz pierwszy polski oddział powstał w Krakowie. Od lutego 2016 r. działa nasze biuro w Gdańsku. W biurach w Krakowie i Gdańsku zatrudniamy specjalistów w ponad 30 działach. Tworzymy środowisko pracy, w którym wszyscy czują się zaangażowani, docenieni, a także mają możliwość ciągłego rozwoju. Chcesz do nas dołączyć? Poznaj nas!


Brown Brothers Harriman
Od ponad 200 lat Brown Brothers Harriman zapewnia wiedzę specjalistyczną w zakresie bankowości prywatnej, zarządzania inwestycjami i usług dla inwestorów, pomagając osobom fizycznym, rodzinom, przedsiębiorstwom i instytucjom chronić ich dobrobyt finansowy i zwiększać ich majątek w miarę upływu czasu.

Naszym priorytetem jest stworzenie środowiska, w którym możesz się rozwijać, budować satysfakcjonującą karierę i otrzymywać uznanie, na które zasługujesz. Do Ciebie należy wybór sposobu, w jaki to zrobisz. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaangażowanie się w projekty poza swoją rolą, czy ścisła współpraca z mentorami, którzy poprowadzą Cię przez trudny projekt, istnieje wiele sposobów na rozwijanie swoich umiejętności w BBH, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Gotowy, aby wywrzeć wpływ?
Odwiedź www.bbh.com/careers, aby poznać możliwości, od staży po stanowiska kierownicze.


HedgeServ
Firma HedgeServ jest globalnym zarządcą funduszy. Biura firmy znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Luksemburgu, Polsce, Bułgarii czy Australii. Krakowska siedziba HedgeServ powstała w 2017 roku i zlokalizowana jest w kompleksie O3 Business Campus przy ulicy Opolskiej 112. Obecnie nasze biuro liczy ponad 270 pracowników.

Najczęściej rekrutowane stanowiska z obszaru księgowości funduszy i administracji inwestycyjnej to: Fund Accountant, Investor Services Administrator, Middle Office Analyst, Treasury Associate.
Obecnie rekrutujemy studentów/absolwentów studiów o kierunkach: finanse i księgowość, ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze.


360 Księgowość
360 Księgowość to program księgowy online, który sprawia, że księgowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobowej działalności gospodarczej jest bardzo proste. Wszechstronna funkcjonalność pomaga doświadczonym profesjonalistom jak i początkującym wykonywać zadania księgowe szybciej, o wyższej jakości i bardziej efektywnie. Program online pozwala na przechowywanie danych w jednym miejscu. Możesz zalogować się do programu w dowolnym czasie i miejscu, na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Oprogramowanie automatyzuje procesy księgowe i zmniejsza liczbę popełnianych błędów. Najważniejsze jednak jest to, że oszczędza czas.

Oprogramowanie 360 Księgowość to idealne rozwiązanie dla Pełnej Księgowości, KPIR i Ryczałtu Ewidencjonowanego. A bezpłatne wsparcie techniczne dostępne online i telefonicznie pomaga w obsłudze programu. To doskonałe miejsce także dla wszystkich, którzy pogłębiają swoją wiedzę w zakresie księgowości. Prostota użytkowania programu pomaga w praktycznych zajęciach i wspiera wprowadzenie uczących się w praktyczny świat księgowości i zdobywanie doświadczenia. Przygotowaliśmy także specjalną promocję dla studentów i wykładowców – 360 Księgowość daje możliwość korzystania z bezpłatnej wersji PRO przez rok. Zapraszamy na naszą stronę 


Jacobs
acobs jest międzynarodową firmą inżynierską, która świadczy usługi nie tylko z zakresu doradztwa technicznego, projektowania ale również z zarządzania projektami inwestycyjnymi dla klientów z sektora publicznego i prywatnego. Firma jest obecna przy budowie różnego rodzaju obiektów przemysłowych i infrastruktury transportowej. Jacobs angażuje się również w inwestycje z zakresu gospodarki wodnej, ochrony przeciwpowodziowej i energetyki jądrowej.

Firma zatrudnia ponad 50 tys. pracowników na całym świecie, co naprawdę robi wrażenie. Jacobs posiada Globalne Centrum Projektowe, które znajduje się w Krakowie, wraz z oddziałem w Warszawie. W centrum zatrudnienie znalazło już ponad 1000 specjalistów z branż takich jak księgowość, IT, HR czy zakupy w ramach Centrum Usług wspólnych oraz ponad 1100 inżynierów. Co więcej, Jacobs posiada tytuł Akredytowanego Pracodawcy ACCA.


Capgemini
Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem poprzez wykorzystanie mocy technologii. Celem Grupy jest dążenie do odpowiedzialnej społecznie, zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości, w której potencjał ludzki jest wspierany nowymi technologiami. Capgemini jest odpowiedzialną i wielokulturową organizacją, liczącą ponad 325 000 pracowników zatrudnionych w ponad 50 krajach.

Dzięki silnemu 55-letniemu dziedzictwu i szerokiej wiedzy branżowej cieszy się zaufaniem swoich klientów, a także jest zdolna kompleksowo zaspokoić ich potrzeby biznesowe: od strategii i projektowania rozwiązań po działania operacyjne napędzane przez dynamicznie rozwijający się i innowacyjny świat technologii chmury, danych, sztucznej inteligencji, łączności, oprogramowania, inżynierii cyfrowej i platform. W 2021 roku Grupa odnotowała globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.


Aon
Firma ta oferuje szerokie spektrum usług doradczych w dziedzinach, które mają największy wpływ na postępowanie gospodarki. Między innymi jest to zarządzanie ryzykiem, emerytura i zdrowie. Jednostka prowadzi działalność na skalę światową zatrudniając ponad 50 tys. osób w 500 biurach w ponad 120 krajach.

W Dziale Finansów skupiają się na analizowaniu danych i podejmowaniu decyzji biznesowych, a wszystkie powtarzalne procesy są zautomatyzowane.Fundamentem ich działania są nowoczesne narzędzia do wizualizacji wyników analiz, dlatego prężnie wykorzystują możliwości PowerBi.


Accenture
Accenture jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa.

Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi w obszarach: Strategy & Consulting, Interactive, Technology i Operations przy wykorzystaniu największej na świecie sieci centrów zaawansowanych technologii i inteligentnych operacji.

Zatrudniamy 699,000 pracowników, którzy w codziennej pracy wykorzystują potencjał nowych technologii i ludzkiej kreatywności, świadcząc usługi dla Klientów w ponad 120 krajach. Accenture wykorzystuje innowacje do tworzenia wartości i wspólnego sukcesu dla klientów, partnerów i społeczności. W Polsce możesz dołączyć do ponad 8 600 pracowników w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach oraz Gdańsku.


Stowarzyszenie Księgowych w Polsce
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami.

Rozwijanie talentów wśród młodych ludzi i promocja nowych kadr poprzez umożliwienie im zdobycia gruntownej wiedzy jest jednym z podstawowych celów Stowarzyszenia.

Koło Naukowe Rachunkowości ściśle współpracuje z SKwP. Dzięki wsparciu krakowskiego Oddziału Okręgowego organizujemy konferencje naukowe oraz Letnie Igrzyska z Rachunkowości, gdzie SKwP dba nie tylko o atrakcyjność wydarzenia, ale również gwarantuje zdobywanie wiedzy na wysokim poziomie i rozwijanie umiejętności, dzięki prowadzonym warsztatom oraz wykładom.


Klub Młodych Księgowych
Klub Młodych Księgowych to organizacja działająca z ramienia Oddziału Kraków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Głównym zadaniem Klubu jest integrowanie środowiska studenckiego i młodych pracowników nauki – osób zainteresowanych zawodami związanymi z rachunkowością, studiujących lub pracujących w Krakowie.

Członkostwo w KMK stwarza możliwości doskonalenia umiejętności zawodowych w postaci szkoleń i kursów oraz umożliwia wymianę doświadczeń. Klub zajmuje się poszerzaniem wiedzy z zakresu rachunkowości oraz rewizji finansowej w środowisku akademickim.

Koło Naukowe Rachunkowości współtworzy wraz z KMK wiele wydarzeń, a w tym Letnie Igrzyska z Rachunkowości.


Association of Chartered Certified Accountants – ACCA
ACCA jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. ACCA oferuje rozpoznawalną na całym świecie kwalifikację przeznaczoną dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze finansów, rachunkowości i zarządzania. Kwalifikacja ACCA to jedna z najbardziej cenionych przez pracodawców i rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych.

Dzięki współpracy z ACCA członkowie KNR mieli możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji w Warszawie, a ponadto, ACCA zawsze wspiera Koło podczas Targów Kół Naukowych, Dnia Otwartego UEK-u oraz podczas naszego wydarzenia o nazwie „Każda pliszka swój ogonek chwali – czyli o zaletach studiowania rachunkowości”.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie współpracuje z ACCA, by ułatwić wszystkim zainteresowanym studentom drogę do zdobycia kwalifikacji ACCA. Wśród studentów UEK-u program ACCA ma swojego Ambasadora, z którym można kontaktować się w celu uzyskania wszelkich informacji odnośnie kwalifikacji ACCA.


PATRONI MEDIALNI


Forum Edukacji Podatkowej
Forum Edukacji Podatkowej jest platformą szkoleń online dla księgowych. Serdecznie zapraszamy Was na stronę https://www.feptax.pl/, aby lepiej poznać zakres oferowanych usług.


KarierawFinansach.pl
KarierawFinansach.pl to miejsce, gdzie znajduje się wiele ofert pracy zarówno dla studentów, jak i osób z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej, bankowej, ubezpieczeniowej oraz sektora BPO/SSC.Oprócz ofert pracy możliwe jest znalezienie wymarzonych praktyk, staży i szkoleń, profili pracodawców, artykułów branżowych, czy też nawet praktycznych wskazówek przydatnych podczas pisania CV, listów motywacyjnych oraz uczestnictwa w rozmowach kwalifikacyjnych.raz na portalach społecznościowych!

.


Rachunkowość sp. z o.o.
Rachunkowość sp. z o.o. to wydawnictwo z wieloletnią tradycją i stale współpracujące ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oraz Polską Izbą Biegłych Rewidentów.

Ich misją jest wnoszenie wkładu w rozwój rachunkowości w Polsce. Wydawnictwo publikuje czasopisma oraz książki, wśród których znaleźć można m.in. miesięcznik „Rachunkowość” ukazujący się nieprzerwanie od 1948r. Na jego łamach przedstawiane są aktualne zagadnienia z dziedziny rachunkowości, finansów, rewizji finansowej, podatków czy ubezpieczeń społecznych. Treści publikowane przez wydawnictwo są powszechnie uważane za wiarygodne, merytoryczne i fachowe.


Kraków Miastem startupów
Działa jako fundacja non-profit od 2015 roku, dbając o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego. Poprzez organizację hacathonów czyli 12 godzinnych Akademickich Maratonów Innowacji inspirują do rozpoczęcia swojej przygody zawodowej jako innowator.

Skupiają się na tym, aby pokazać młodym przedsiębiorcom jak stawiać kolejne kroki w świecie innowacji, gdzie szukać finansowania i jak budować swoje przewagi konkurencyjne.Co więcej dzięki serii spotkań i warsztatów z biznesowych i praktykami m.in. poprzez Jesienny Uniwersytet Przedsiębiorczości i Innowacji pokazują jak krok po kroku tworzyć swój własny biznes.

Dodatkowo wspierają start upy osiągając niejednokrotnie osiągnięcia międzynarodowe, Kierują się hasłem “Łączymy kropki “, czyli zapewniają ciągły przepływ informacji i kontaktów oraz docierają do właściwych osób, które mogą okazać się nie tylko potencjalnym inwestorem, ale i nauczycielem czy współpracownikiem.Jeśli zaciekawiła was fundacja oraz jej działalność koniecznie odwiedźcie stronę www.kms.org.pl


Kurier UEK
Kurier UEK jest czasopismem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i podejmuje tematykę związaną z działalnością Uczelni oraz szeroko rozumiane kwestie dotyczące społeczności akademickiej.Listę archiwalnych i bieżących numerów czasopisma Kurier UEK możecie znaleźć tutaj:
https://issuu.com/uek_krakow/docs
Zapraszamy do zapoznania się! 🤩


WSPÓŁPRACA Z KOŁAMI STUDENCKIMI


Rada Kół Naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Rada Kół Naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zrzesza studentów działających w ponad 40 Kołach Naukowych i nauczycieli akademickich reprezentujących różne dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych i prawnych, posiadających różnorodną wiedzę, umiejętności i doświadczenie.

Dzięki współpracy z RKN mamy możliwość brać udział w organizowanych przez nich wydarzeniach, dzięki czemu zdobywamy nową wiedzę, doświadczenia i umiejętności, rozwijamy swój światopogląd oraz sieć kontaktów. Poprzez RKN mamy możliwość łączyć siły i pracować wspólnie z innymi organizacjami działającymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.


Koło Naukowe Controllingu i Finansów
Koło Naukowe Controllingu i Finansów działa przy Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Ze względu, iż nasze Koła promują wspólny kierunek jakim jest „Rachunkowość i controlling”, organizujemy razem debatę oksfordzką, podczas której członkowie obu Kół argumentują dlaczego warto wybrać jedną z tych dziedzin. Jest to szczególnie przydatne dla studentów drugiego roku kierunku „Rachunkowość i controlling”, którzy stoją przed wyborem specjalności.

Wraz z KN Controllingu i finansów promujemy również nasz wspólny kierunek podczas Dni Otwartych UEK-u.


Koło Naukowe Rewizji Finansowej „AUDYT”
Koło Naukowe Rewizji Finansowej „AUDYT” działa przy Katedrze Rachunkowości Finansowej w Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wraz z KNRF „AUDYT” mamy przyjemność współtworzyć wydarzenia takie jak: Konferencja Wydziału Finansów i Prawa oraz Letnie Igrzyska z Rachunkowości.

Ponadto, organizujemy wspólne debaty oksfordzkie, podczas których poruszamy tematy znajdujące się we wspólnym obszarze zainteresować naszych Kół.