Jak wygląda droga
do kwalifikacji ACCA?


AKREDYTOWANY PROGRAM ACCA: studia magisterskie Rachunkowość i Controlling

Jak najlepiej wykorzystać czas studiów, aby sięgnąć po więcej w życiu zawodowym? Marzysz o karierze w finansach w Polsce i za granicą? Chcesz już teraz, w trakcie studiów zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu finansów, rachunkowości i nowoczesnego zarządzania, a dodatkowo uzyskać ich międzynarodowe potwierdzenie?

Otwórz się na nowe możliwości i sięgnij po korzyści płynące ze studiowania na Akredytowanym Programie ACCA na Wydziale Zarządzania UEK. Osoby uczęszczające na akredytowane przez ACCA studia licencjackie i magisterskie na kierunku Rachunkowość i Controling mają niepowtarzalną możliwość rozpoczęcia drogi do uzyskania kwalifikacji jeszcze w trakcie studiów, oszczędzając przy tym nie tylko czas, ale również pieniądze.

 

CZYM JEST ACCA I DLACZEGO WARTO?

Czym jest ACCA?

ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants, jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją o ponad 100 – letniej historii zrzeszającą ponad 200 tysięcy specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na całym świecie. Misją ACCA jest przede wszystkim kształtowanie przyszłych liderów świata finansów, a także dzielenie się specjalistyczną wiedzą, promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz wspieranie interesu publicznego.

 

Dlaczego warto zdobyć kwalifikację ACCA?

ACCA to…

 • prestiżowa kwalifikacja z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania, ceniona przez pracodawców na całym świecie.; ACCA współpracuje z ok. 7500 (na www jest dokładnie 7.400) akredytowanymi pracodawcami na świecie;
 • większe szanse na ciekawą pracę, kierownicze stanowisko, swobodę w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych oraz wyższe zarobki;
 • uznane na całym świecie potwierdzenie posiadania kompleksowej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków;
 • paszport do kariery międzynarodowej – globalna rozpoznawalność ACCA sprawia, że studenci i członkowie organizacji są wszędzie postrzegani jako światowej klasy specjaliści w dziedzinie finansów, rachunkowości i zarządzania;
 • kompetencje bazujące na aktualnych i stale weryfikowanych potrzebach pracodawców oraz wymogach jakie stawia finansistom zmieniający się świat; egzaminy oparte są na studiach przypadków („case studies”), które mają bezpośrednie odzwierciedlenie w przyszłej pracy zawodowej. Dzięki temu studenci ACCA zdobywają nie tylko twardą wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności biznesowe, które wspierają ich karierę i rozwój;
 • możliwość dopasowania ścieżki podnoszenia kompetencji do swoich potrzeb – studenci sami decydują, w jakim tempie przechodzą przez poszczególne etapy zdobywania kwalifikacji, mogą podchodzić do egzaminów w dowolnym mieście i kraju; dostępne egzaminy opcjonalne na poziomie Strategic Professional pozwalają z kolei na wyspecjalizowanie się w interesującym obszarze;
 • wsparcie ze strony organizacji zarówno dla studentów, jak i członków ACCA w ich ciągłym rozwoju – networking, warsztaty Akademia ACCA, bezpłatne materiały edukacyjne, webinaria, konferencje, etc. Na świecie organizacja wspiera ponad 200.000 członków oraz blisko 500.000 studentów.

 

Dlaczego warto połączyć studia na kierunku z biznesową kwalifikacją ACCA?

 • Zwolnienia z części egzaminów ACCA – zaliczasz akredytowane przedmioty i masz prawo do części zwolnień z egzaminów ACCA na poziomie Fundamentals: 5 zwolnień z 13 egzaminów.
 • Studia 2 w 1 – wyróżniasz się na rynku pracy dzięki połączeniu dyplomu UEK z prestiżową międzynarodową kwalifikacją biznesową ACCA.
 • ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business – po zaliczeniu wszystkich 9 egzaminów z poziomu Fundamentals (w tym: zdaniu wybranych dwóch egzaminów Applied Skills w sesjach ACCA) oraz po ukończeniu modułu Ethics and Professional Skills Module otrzymujesz oficjalny dyplom ACCA.

 

Jakie przedmioty wybrać, aby uzyskać zwolnienia z egzaminów ACCA?

Akredytacja ACCA na WZ UEK potwierdza wysoki, zgodny ze światowymi standardami ACCA, poziom nauczania i gwarantuje odpowiedni nacisk na ćwiczenie praktycznych kompetencji poprzez analizę „case studies” na zajęciach. Oznacza również, że studenci zaliczający akredytowane przedmioty w ramach zajęć na uczelni zyskują dodatkowo zwolnienia z egzaminów ACCA:

 

ADVANCED DIPLOMA IN ACCOUNTING AND BUSINESS

Każdy student WZ UEK, który chce potwierdzić swoje kompetencje i wiedzę w zakresie finansów, rachunkowości i nowoczesnego zarządzania oraz poważnie myśli o uzyskaniu kwalifikacji ACCA, przed jej ukończeniem ma unikalną możliwość otrzymania ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business.

 

Jak uzyskać dyplom Advanced Diploma in Accounting and Business?

 1. Pierwszym krokiem jest dokonanie rejestracji w organizacji ACCA, na stronie: https://www.accaglobal.com/acca-registration-intro.html
 2. Studenci korzystający ze zwolnień z egzaminów ACCA z poziomów Applied Knowledge i Applied Skills (dawne Fundamentals), muszą zdać brakujące 4 egzaminy w sesjach ACCA.
 3. Należy ukończyć internetowe szkolenie Ethics and Professional Skills Module.

Dlaczego warto zostać członkiem ACCA?

 • Członkowie ACCA to międzynarodowa grupa znakomitych ekspertów w dziedzinie finansów, księgowości oraz zarządzania. Stowarzyszenie ACCA gwarantuje, że zrzeszeni w nim specjaliści to osoby, które reprezentują sobą najwyższe standardy wykształcenia, nabytych kwalifikacji, umiejętności zawodowych oraz etyki biznesowej.
 • Co piąty członek ACCA zajmuje najwyższe stanowiska zarządcze (CEO i CFO) w firmach na całym świecie. Członkowie ACCA w sposób kompetentny i pewny podejmują najważniejsze decyzje biznesowe, do czego przygotowała ich zarówno merytorycznie jak i praktycznie kwalifikacja ACCA.
 • To wyjątkowa społeczność networkingowa ponad 200.000 osób na całym świecie stale wymieniających się wiedzą i doświadczeniem. Społeczność, dla której ciągły rozwój swój i otoczenia są ważne, która śledzi światowe trendy w biznesie oraz finansach i jest przygotowana na nadchodzące zmiany.
 • Mediana miesięcznych zarobków członków ACCA w Polsce to 19.500 zł brutto – według najnowszego badania Goldman Recruitment Salary Survey z 2019 r.

 

Zostanie członkiem stowarzyszenia ACCA jest na wyciągnięcie Twojej ręki.

Studiuj na Akredytowanym Programie ACCA na UEK i sięgaj po więcej!

 

Dalsza droga do uzyskania kwalifikacji ACCA:

Po uzyskaniu Advanced Diploma in Accounting and Business:

 1. zdajesz wymagane w kwalifikacji ACCA egzaminy: brakujące z poziomu Fundamentals oraz 4 z poziomu Strategic Professional:
  a. 2 obowiązkowe egzaminy Essentials,
  b. wybrane 2 spośród 4 dostępnych egzaminów Options;

Dowiedz się więcej na temat egzaminów:
https://www.accapolska.pl/39732-egzaminy-acca

 1. zaliczasz szkolenie online Ethics and Professional Skills Module;
 2. potwierdzasz posiadanie min. trzyletniego doświadczenia zawodowego w finansach;
 3. zostajesz członkiem ACCA 🙂

Zobacz video z Uroczystej Gali powitania nowych członków w organizacji:
https://www.youtube.com/watch?v=10hyEiZ-6xI

 

Poznaj członków i ich drogę do ACCA:
https://www.accapolska.pl/39850-moja-droga-do-acca