Koło Naukowe Rachunkowości

przy Katedrze Rachunkowości
w Instytucie Zarządzania
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Data założenia organizacji: 12 maja 2016 roku

Cele organizacji:

  • Pogłębianie wiedzy i praktycznych umiejętności z rachunkowości i zarządzania finansami
  • Zdobycie doświadczenia w projektowaniu wydarzeń
  • Rozwijanie umiejętności interpersonalnych i organizacyjnych członków Koła
  • Integracja społeczności akademickiej
  • Promocja Uczelni w środowisku pozauczelnianym

Misja Koła

Jesteśmy aktywną grupą pasjonatów, którzy w swej działalności kierują się mottem:

Skupiamy się na popularyzowaniu wszelkich zagadnień związanych z rachunkowością wśród studentów. Naszym celem jest pokazanie, że rachunkowość jest dziedziną, w której warto rozwijać się i dzielić się nią z innymi. W celu pokazania korzyści z niej płynących organizujemy różnego rodzaju wydarzenia tematyczne, spotkania, warsztaty oraz konferencje naukowe. Ponadto, przeprowadzamy własne badania naukowe, a także debaty tematyczne związane z zagadnieniami dotyczącymi rachunkowości.

Naszą działalność można obserwować w mediach społecznościowych – na Facebook’u oraz Instagramie, gdzie prowadzimy aktywne profile i na bieżąco publikujemy relacje z naszych eventów oraz wszelkie informacje o tym, co się u nas dzieje.

Cyklicznie odbywają się spotkania członków Koła, podczas których wspólnie dyskutujemy o nowych pomysłach, dzielimy się zadaniami oraz planujemy naszą dalszą działalność.

Działalność w Kole uczy odpowiedzialności indywidualnej, jak i zespołowej. Ponadto, pozwala zdobywać cenne doświadczenie, co z kolei umożliwia rozwój osobisty.